TERRITORIAL RACES
Delegate to Congress
Stacey Plaskett
Senator-At-Large
Steven Payne Sr.
Angel Bolques Jr.
Sherry-Ann Francis
ST. THOMAS-ST. JOHN DISTRICT ST. CROIX DISTRICT
Governor/Lt. Governor * Governor/Lt. Governor*
Kent Bernier/Oakland Benta Albert Bryan/Tregenza Roach
Stephen “Smokey” Frett/Gregory Miller Jr. Andrew Marrero/No running mate
Kurt Vialet/Janelle Sarauw
Ronald Pickard/Elroy Turnbull
35th Legislature 35th Legislature
Ray Fonseca Leonardo Carrion
Dwayne DeGraff Genevieve Whitaker
Lawrence Boschulte Hubert Lorenzo Frederick
Joel Browne Connors Javan E. James
KeShawn Louis James Wakefield
Marvin Blyden Michael Springer
Alma Francis Heyliger Troy Williams
Milton Potter Tyrone Molyneaux
Teofilo Cipran Marilyn T. Hodge
Donna Frett-Gregory Marise C. James
Carla Joseph Franklin Johnson
Margaret Price Shalima Edwards
Shenelle Fina Francis Novelle E. Francis Jr.
Dawn Lisa Patricia M. James
Julian Veira
Samuel Carrion
Devan Carrington
Norman JnBaptiste
Board of Elections Board of Elections
Shikima Jones-Sprauve Florine Audain Hassell
Atanya Springette Raymond Williams
Todd Hecht Kareem Francis
Harriet Mercer Franz Christian Sr.
Jacquelle Dawson Frederick Espinosa
Delekah Callwood Soraya Ferreras
Emerito Torres
Jeanette Guzman
Board of Education Board of Education
Randolph Bennett Terrence T. Joseph
Michael Charles Mary L. Moorhead
Dr. Leonard Richardson Winona Hendricks
Arah Lockhart Denis Lynch II
Judy Gomez
Political Party Seats Political Party Seats
DEMOCRAT DEMOCRAT
Territorial Committee – District Territorial Committee – District
Kyza Callwood Cecil Benjamin
Africah Harrigan Sonia Boyce
Randolph Bennett Ashely Scotland
Olivere Wade Carolyn Burke
Isheba L. James Karen Chancellor
Atanya Springette
Riise E.S. Richards
Edgar Baker Phillips
Elma Brathwaithe
Chaneel Callwood
Doris Bedminster
Sandra Thomas-Mason
Colette Jones
Territorial Committee – At-Large Territorial Committee – At-Large
Olivere Wade Abbelle Bakr
Atanya Springette Florence Audain Hassell
Riise Richards Sandra Setorie
Rudolph Greene Heather Stephenson-Proctor
Eduardo Corniero Carol Burke
Johnathan Tucker Jr.
Channel Callwood
Africah Harrigan
Doris Bedminster
Sandra Thomas Mason
REPUBLICAN INDEPENDENT CITIZENS MOVEMENT
Territorial Committee- District Territorial Committee
Andrea Moeckel Jacquelle Dawson
Soraya Ferreras
Valerie Stiles
Daniel Rivera Sierra
Humberto O’Neal
Territorial Committee – At-Large
Humberto O’Neal
Karen Chancellor